Знайти на сайті: параметри пошуку

Історія походження сублімаційного друку

28 червня 2014 -

Історія сублімаційного друку бере свій початок ще в 1957 році, коли співробітник великої французької текстильної компанії Lainiere de Roubaix, розташованої на півночі Франції, Ноель де Плассе виявив, що деякі барвники мають властивість переходити з твердого стану в газоподібний, минаючи рідкий (сублімувати). У процесі сублімації барвники розігріваються до температури не менше 190 градусів за Цельсієм. 

Сам термін «сублімація» (від лат. « sublimo ») перекладається як« підносити »,« підносити ». Ця властивість кристалічних тіл випаровуватися, минаючи рідку фазу. Сама технологія друку, відкрита Ноелем де Плассе, отримала свою назву «сублімації». В даний час поряд з терміном «друк сублімації» використовуються терміни «сублімація», «сухий друк». 

Для поліграфічної промисловості знахідка Ноеля де Плассе стала революційним відкриттям, але в 60-х роках ХХ століття вона не знайшла практичного застосування, і тільки через два десятиліття, був проведений перший сублімації принтер .

Еталоном у виробництві принтерів сублімацій були Сполучені Штати Америки.

США знайшли застосування сублімаційному друці у воєнній справі, а саме для друку воєних карт на текстилі.

Наступними після США ідею підхопили Західноєвропейські і Японські заводи-виробники принтерів. 

Перші принтери, засновані на технології сублімації, працювали по лектрографіческому принципом друку на графітових барвниках. Ціна таких принтерів на ринку становила кілька десятків тисяч доларів, тому вони були недоступні для простих споживачів. Основними покупцями сублімаційних принтерів були поліграфічні компанії та професійні дизайнери. За час розвитку технологій друку ціни на сублімаційні принтери значно знизилися. Сьогодні сублімації принтер можна придбати за ціною від 100 доларів США. 

За технічними характеристиками сублімаційні принтери мають дозвіл 300 dpi, але їхвідбитки за своїми якісними показниками відповідають лазерних і струминних зображеннях з роздільною здатністю 1200 dpi. Якщо принцип роботи матричних і струменевих принтерів грунтується на формуванні зображення з безлічі мікроскопічних точок, то сублімаційні пристрої створюють суцільну заливку. Це забезпечує чудова якість, плавні колірні переходи, натуральні кольори і відтінки нанесених зображень. 

Зображення створюється шляхом потрійного проходу фарбувальної плівки та паперового листа під друкуючої головкою. Друкуюча головка, оснащена сотнями термоелементів, нагріває барвник на кольорових плівках. Нагріваючись до температури від 190 градусів за Цельсієм, фарби випаровуються і просочують папір. 

Носіями для запечатування сублімаційним методом можуть бути папір, текстиль, дерево, кераміка та інші види поверхонь. Надруковані зображення стійкі до вицвітання, виглядають дуже гладким і мають той же вигляд, що і класична фотографія.

 

Завдяки своєму чудовому якості друк сублімації знаходить широке застосування в різних напрямках друкованої продукції. 

 

Використовуючи данну технологію можна виготовити: офісні таблички, сертифікати якості,  дипломи, нагороди, прапори, вимпели,подушки, бандани, краватки, шалики, футболки, фартушки, скатертини, серветки, парасольки, чашки, пазли, килимки для мишки, тощо.

 

 

 

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад